Filozofia zdrowia

Filozofia Zdrowia - Anna CiesielskaZdrowie jest dla większości ludzi jedną z najważniejszych rzeczy. Nic dziwnego – życie w chorobie odbiera wiele przyjemności. Z tego powodu nie ma chyba osób, które nie dbałyby o swoje zdrowie. Staramy się dobrze odżywiać, uprawiać sporty. Wpajamy dzieciom właściwe postawy i nawyki związane ze zdrowiem. Słuchamy sygnałów organizmu, próbujemy rozpoznawać własne dolegliwości. Nie zawsze jednak tak naprawdę wiemy czym jest wiedza na temat zdrowia i naszego organizmu. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele pozycji dotyczących zdrowia. Większość z nich jednak ujmuje tematykę zdrowia człowieka w ramy współczesnej medycyny i nie daje wskazówek, dotyczących własnego ciała i zdrowia. A o tym właśnie jest nowa książka Anny Ciesielskiej – Filozofia zdrowia. Autorka w konkretny i zrozumiały sposób podpowiada jak dbać o zdrowie i jak zapobiegać chorobom.

Jednak nowa pozycja tej autorki to nie tylko proste wskazówki, ale wręcz – zgodnie z tytułem – cały system filozoficzny, który Anna Ciesielska opiera na uznanej już tysiące lat temu medycynie Dalekiego Wschodu. Książka w dużej mierze jest odbiciem zarówno wiedzy autorki jak i jej własnych doświadczeń. Ciesielska, która przeszła wiele chorób, poszukiwała odpowiedzi na pytania, które zadaje sobie każdy z nas: czy właściwie dbam o zdrowie? Co oznaczają moje dolegliwości? Jak powinienem się odżywiać? Jak czuć się zdrowo? Długa wędrówka Anny Ciesielskiej przez tajemnicy medycyny Dalekiego Wschodu, doprowadziła ją do zaskakujących wniosków.

Autorka odkryła, że nasze zdrowie nie zależy od spożywania witamin czy mikroelementów. Nasza kondycja wynika z natury przyjmowanego pożywienia, zgodnie z powiedzeniem, że jesteś tym, co jesz.

Zdrowe odżywianie i zdrowe życie to największe pasje Anny Ciesielskiej, która przekazuje swoją wiedzę na ten temat w kolejnej już – po Filozofii życia i Filozofii smaku – książce. Pozycja dostępna jest w miękkiej oprawie. 272 strony do przeczytania od deski do deski.

Książa Filozofia Zdrowia Anny Ciesielskiej jest do kupienia w dobrej cenie w księgarni internetowej selkar.pl – kliknij i zobacz opis książki.

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *