Wskazania do laseroterapii

Żylaki kończyn dolnych to coraz częściej diagnozowane schorzenie. Niebieskie wybroczyny nie są już tylko mało estetycznymi zmianami, ale poważną jednostką kliniczną, która wymaga natychmiastowego leczenia. Uznaje się, że niewydolność żylna może dotyczyć nawet 40% kobiet oraz 20% mężczyzn i niestety wielu pacjentów bagatelizuje tą chorobę. Pamiętajmy, że w skrajnych przypadkach żylaki mogą doprowadzić nawet do śmierci.

Przyczyn powstawania żylaków jest wiele. Według medyków, główną winą obarcza się predyspozycje genetyczne, zaburzenia hormonalne oraz wrodzoną delikatność naczyń krwionośnych. Wpływ na ich powstawanie ma również nasz styl życia – niestety coraz częściej borykamy się z nadwagą, stosujemy niewłaściwą dietę, nie uprawiamy sportu, nosimy zbyt wysokie obcasy a naszą pracę wykonujemy tylko w pozycji siedzącej lub tylko stojącej. Właśnie dlatego powstają bolesne obrzęki, chory odczuwa stan tzw. ciężkich nóg a przy dużych powikłaniach powstają nawet rany otwarte na kończynach dolnych. Wszystko za prawą niewłaściwego przepływu krwi w naczyniach krwionośnych. Mięśnie łydek zaczynają uciskać żyły, powstaje zbyt duże ciśnienie przepływu krwi, żyły stają się obrzęknięte, rozszerzone a krew, która ma przepływać ku górze cofa się do stóp. Efektem jest trwałe osłabnięcie ścian naczynek, przez żylaki stają się widoczne – nieestetyczne i utrudniające codzienne funkcjonowanie.

Laserowe usuwanie żylaków

Ratunkiem jest laserowe usuwanie żylaków, które dzisiaj jest jedyną nieinwazyjną i całkowicie bezpieczną metodą usuwania żylaków. W przeciwieństwie do chirurgicznej operacji, laseroterapia jest krótsza – trwa około 30 minut, bardziej komfortowa dla pacjenta – nie odczuwa on żadnego bólu i wpływająca na dużo większą estetykę wyglądu nóg – po zabiegu nie pozostają żadne blizny. Co więcej, pacjent nie wymaga żadnej hospitalizacji ani rekonwalescencji, może tego samego dnia wrócić do dotychczasowej aktywności fizycznej. Sam zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, przy użyciu unikatowego lasera bi-radialnego. Dwupierścieniowy światłowód jest wprowadzany do żyły poprzez niewielkie nakłucie. W ten sposób naświetla się żyłę, która natychmiast jest zamykana. Problem niewydolności żylnej właśnie w ten sposób zostaje całkowicie usuwany.

Źródło tekstów:

http://lifemedica.pl/specjalizacje/chirurgia-naczyniowa/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *