Mezoterapia stosująca koktajle lecznicze na zaburzenia włosów.

Turbulencje zdrowotne przejawiające się zwiększoną utratą włosów z owłosionej skóry głowy pacjenta nie są jedynie schorzeniami znamiennymi dla osób starszych, lub tylko mężczyzn. Eskalującym zjawiskiem w ostatnim czasie jest nasilająca się skala łysienia dopadająca również osoby, które niedawno weszły w okres pełnej dorosłości, w przeważającej większości dotycząca mężczyzn. Choć w przypadku panów przerzedzanie się włosów jest kojarzone zwykle z typowym łysieniem androgenowym wywoływanym przez nadmiar hormonu o nazwie testosteron, który jest wytwarzany przez ich organizm, o tyle w przypadku pań pojawienie się oznak łysienia jest często związane z współistnieniem innych chorób. Dość często zdarza się, że organizm kobiecy „szaleje” napotykając na swoiste anomalie w obrębie swojego organizmu, kiedy to w znacznej przewadze produkowany jest testosteron, tak jak ma to miejsce w kontekście mężczyzn, zamiast generowania hormonów żeńskich. W przypadku zaistnienia takich okoliczności konieczna jest wizyta u lekarza trychologa, który rozpozna specyfikę naszych problemów i zleci stosowne leczenie.

Jedną z metod leczniczych, której zastosowanie jest całkowicie bezpieczne i nie wiąże się z jakimikolwiek powikłaniami, czy też komplikacjami zdrowotnymi wpływającymi na stan innych organów ludzkiego ciała jest mezoterapia. Lekarz trycholog – dermatolog po wykonaniu  technologicznie wysoko rozwiniętych metod badawczych takich jak trichoskopia, czy trichogram przepisze nam odpowiednią formę leczenia.

Mezoterapia igłowa jest niesłychanie skutecznym sposobem w nierzadko trudnej i ciągnącej się miesiącami, lub nawet latami batalii z przerzedzającymi się włosami na naszej skórze głowy. Można wyróżnić pokaźny zestaw różnorodnych odmian mezoterapii, do których niewątpliwie trzeba zaliczyć trzy najpopularniejsze i najbardziej efektywne odmiany takie jak mezoterapia wykorzystująca osocze bogatopłytkowe, mezoterapia oparta na pobraniu komórek macierzystych z krwi chorego, jak i również mezoterapia specjalnymi koktajlami rewitalizującymi, których głównym zadaniem jest przywrócenie dawnej nieskalanej kondycji włosów i nadaniu skórze przyjemnego i tryskającego zdrowiem wyglądu.

Mezoterapia specjalnie przygotowanymi i otrzymanymi koktajlami powoduje niebywałą skuteczność w problematycznej walce z zanikającymi włosami na skórze głowy. Leczenie łysienia staje się przyjemnością i dziecięcą igraszką, której efekty są widoczne już po dwóch seriach zabiegów. W celu osiągnięcia optymalnej, i co najważniejsze, trwałej poprawy jakości włosów i otaczającej je skóry głowy zaleca się przystępowanie do sesji zabiegowych tej terapii co dwa tygodnie, w łącznej ilości od sześciu do ośmiu zabiegów. Pacjenci mogą być spokojni o komfort przeprowadzonej terapii, gdyż nakłucie skóry specjalną cienkoigłową strzykawką wprowadzającą koktajle rewitalizujące nie jest praktycznie wyczuwalne. W sytuacji kiedy jednak pacjent zażyczy sobie zastosowanie znieczulenia w celu zapewnienia stuprocentowej bezbolesności, istnieje jak najbardziej taka ewentualność, która polega na zastosowaniu specjalnego balsamu znieczulającego, który jest aplikowany na powierzchni skóry pacjenta na chwilę przed przystąpieniem do wykonania tegoż zabiegu.

Ogromna grupa szczęśliwych i zadowolonych pacjentów, którzy przeszli cały cykl leczniczy owłosionej skóry głowy metodą mezoterapii z wykorzystaniem koktajlów rewitalizujących nie posiadają się ze szczęścia, widząc jak leczenie wypadania włosów zakończyło się w tak krótkim czasie, z tak niewiarygodnie doskonałym efektem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *