Skuteczny detoks organizmu

Jak oczyścić swój organizm i czy w ogóle warto to robić? Wiele osób zadaje sobie to pytanie, zastanawiając się, jak wspomóc swoje ciało w prawidłowym funkcjonowaniu. Czy rzeczywiście wymaga ono dodatkowego wspomagania? Czy nie jest doskonale zaprojektowaną maszyną, która powinna radzić sobie sama, bez dodatkowego wsparcia w postaci detoksu?

Cóż, nasze ciało rzeczywiście jest wspaniałą maszynerią, niezwykle złożoną i wyjątkowo sprawną – jednak jej sprawne i długotrwałe działanie zapewnione jest jedynie wówczas, jeśli właściwie o nią dbamy. Czyli: przede wszystkim dostarczamy jej paliwa wysokiej jakości. A tym paliwem jest pożywienie w postaci regularnych posiłków, skomponowanych tak, by zapewnić naszemu organizmowi wszystkie potrzebne mu składniki odżywcze, witaminy i mikroelementy. Ważne, byśmy jedli to, co zdrowe, naturalne, jak najmniej przetworzone i w miarę możliwości pozbawione sztucznych chemicznych dodatków takich jak barwniki, konserwanty, wzmacniacze smaku i zapachu.

DETOX ORGANIZMU – ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ

Jak oczyścić organizm

Najlepiej zrezygnować z używek, nie jeść zbyt dużo, unikać tłustych, smażonych potraw. Czy rzeczywiście w naszym codziennym życiu zapewniamy swojemu ciału wystarczająco dobre paliwo? Szybki rachunek sumienia zwykle pokazuje, że tak nie jest. Zamiast dobrze zbilansowanych posiłków – jedzone w pośpiechu cokolwiek, byle zapełnić żołądek, który domaga się pożywienia, a nas przecież goni czas, terminy i stres pogania nieustannie. Zamiast dobrej jakości składników – chemiczna kompozycja złożona z substancji, których nazw nawet nie potrafimy wymówić. A nasz żołądek przecież równie duży problem będzie miał z ich strawieniem! Zamiast dużej ilości wody, która zapewnia nawodnienie ciału – wlewamy w siebie litry kawy, mocnej herbaty, słodzonych gazowanych napojów.

To wszystko nie pozostaje bez wpływu na funkcjonowanie naszego organizmu – przeciążony żołądek nie pracuje tak dobrze, jak powinien, zaczynają się zaparcia, biegunki, wzdęcia, uczucie ciężkości w brzuchu. Jelita są w opłakanym stanie – zalegające w nich niestrawione resztki, powstaje nadmierna ilość gazów. Męczy nas ciągła senność, uczucie zmęczenia towarzyszy nam już od rana. Pogarsza się stan skóry, nastrój coraz gorszy, brak siły na zmaganie z jesienną szarugą, ale już nawet wiosna nie cieszy, kiedy ciało niedomaga…

Zioła na oczyszczanie organizmu

Jak sobie pomóc? Jak sprawić, by nasz organizm odzyskał siły witalne i zaczął lepiej radzić sobie z wyzwaniami codzienności? By brzuch zyskał na lekkości, skóra na wyglądzie, żebyśmy poczuli się po prostu lepiej w swoim ciele? Rozwiązanie jest łatwe, ale należy je stosować regularnie. Możemy zastosować oczyszczanie organizmu – usunąć z niego toksyny i szkodliwe pozostałości przemiany materii. Jak to zrobić?

Najprościej i najlepiej będzie zastosować gotowe mieszanki ziołowe. Bo to zioła są najbardziej naturalnym sposobem na detoks i najlepszym „wspomagaczem” dla naszego ciała. Świetną gotową mieszanką, łączącą synergiczne działanie babki płesznik, ostropestu i czarnuszki, jest Hepa Vitale. W ten sposób łatwo zapewnimy sobie dopływ sił witalnych, który pomoże nam też zadbać lepiej o siebie na co dzień.

Czytaj też: http://medicomag.pl/zdrowie/oczyszczanie-organizmu-toksyn/

2 przemyślenia nt. „Skuteczny detoks organizmu”

  1. Jeśli zaczynają się wzdęcia, to oczyszczanie organizmu z toksyn jest konieczne. Bez tego nie są w stanie przejść i będzie tylko gorzej. Organizm pełen toksyn może nie dojść do siebie, mimo że będziemy próbować normalnie żyć. Najpierw trzeba oczyścić ciało.

  2. Najlepiej zacząć oczyszczanie organizmu z toksyn zanim zaczną się wzdęcia i w ogóle jakiekolwiek dolegliwości. Ale to sobie można powtarzać w programach telewizyjnych bo dobrze wiemy, że nikt nie dba o zdrowie dopóki go nie straci, czyli dopiero jak jest choroba to się ludzie biorą za siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *