Skuteczny detoks organizmu

Jak oczyścić swój organizm i czy w ogóle warto to robić? Wiele osób zadaje sobie to pytanie, zastanawiając się, jak wspomóc swoje ciało w prawidłowym funkcjonowaniu. Czy rzeczywiście wymaga ono dodatkowego wspomagania? Czy nie jest doskonale zaprojektowaną maszyną, która powinna radzić sobie sama, bez dodatkowego wsparcia w postaci detoksu?

Cóż, nasze ciało rzeczywiście jest wspaniałą maszynerią, niezwykle złożoną i wyjątkowo sprawną – jednak jej sprawne i długotrwałe działanie zapewnione jest jedynie wówczas, jeśli właściwie o nią dbamy. Czyli: przede wszystkim dostarczamy jej paliwa wysokiej jakości. A tym paliwem jest pożywienie w postaci regularnych posiłków, skomponowanych tak, by zapewnić naszemu organizmowi wszystkie potrzebne mu składniki odżywcze, witaminy i mikroelementy. Ważne, byśmy jedli to, co zdrowe, naturalne, jak najmniej przetworzone i w miarę możliwości pozbawione sztucznych chemicznych dodatków takich jak barwniki, konserwanty, wzmacniacze smaku i zapachu.

DETOX ORGANIZMU – ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ

Jak oczyścić organizm

Najlepiej zrezygnować z używek, nie jeść zbyt dużo, unikać tłustych, smażonych potraw. Czy rzeczywiście w naszym codziennym życiu zapewniamy swojemu ciału wystarczająco dobre paliwo? Szybki rachunek sumienia zwykle pokazuje, że tak nie jest. Zamiast dobrze zbilansowanych posiłków – jedzone w pośpiechu cokolwiek, byle zapełnić żołądek, który domaga się pożywienia, a nas przecież goni czas, terminy i stres pogania nieustannie. Zamiast dobrej jakości składników – chemiczna kompozycja złożona z substancji, których nazw nawet nie potrafimy wymówić. A nasz żołądek przecież równie duży problem będzie miał z ich strawieniem! Zamiast dużej ilości wody, która zapewnia nawodnienie ciału – wlewamy w siebie litry kawy, mocnej herbaty, słodzonych gazowanych napojów.

To wszystko nie pozostaje bez wpływu na funkcjonowanie naszego organizmu – przeciążony żołądek nie pracuje tak dobrze, jak powinien, zaczynają się zaparcia, biegunki, wzdęcia, uczucie ciężkości w brzuchu. Jelita są w opłakanym stanie – zalegające w nich niestrawione resztki, powstaje nadmierna ilość gazów. Męczy nas ciągła senność, uczucie zmęczenia towarzyszy nam już od rana. Pogarsza się stan skóry, nastrój coraz gorszy, brak siły na zmaganie z jesienną szarugą, ale już nawet wiosna nie cieszy, kiedy ciało niedomaga…

Zioła na oczyszczanie organizmu

Jak sobie pomóc? Jak sprawić, by nasz organizm odzyskał siły witalne i zaczął lepiej radzić sobie z wyzwaniami codzienności? By brzuch zyskał na lekkości, skóra na wyglądzie, żebyśmy poczuli się po prostu lepiej w swoim ciele? Rozwiązanie jest łatwe, ale należy je stosować regularnie. Możemy zastosować oczyszczanie organizmu – usunąć z niego toksyny i szkodliwe pozostałości przemiany materii. Jak to zrobić?

Najprościej i najlepiej będzie zastosować gotowe mieszanki ziołowe. Bo to zioła są najbardziej naturalnym sposobem na detoks i najlepszym „wspomagaczem” dla naszego ciała. Świetną gotową mieszanką, łączącą synergiczne działanie babki płesznik, ostropestu i czarnuszki, jest Hepa Vitale. W ten sposób łatwo zapewnimy sobie dopływ sił witalnych, który pomoże nam też zadbać lepiej o siebie na co dzień.

Czytaj też: http://medicomag.pl/zdrowie/oczyszczanie-organizmu-toksyn/

2 przemyślenia nt. „Skuteczny detoks organizmu”

  1. Jeśli zaczynają się wzdęcia, to oczyszczanie organizmu z toksyn jest konieczne. Bez tego nie są w stanie przejść i będzie tylko gorzej. Organizm pełen toksyn może nie dojść do siebie, mimo że będziemy próbować normalnie żyć. Najpierw trzeba oczyścić ciało.

  2. Najlepiej zacząć oczyszczanie organizmu z toksyn zanim zaczną się wzdęcia i w ogóle jakiekolwiek dolegliwości. Ale to sobie można powtarzać w programach telewizyjnych bo dobrze wiemy, że nikt nie dba o zdrowie dopóki go nie straci, czyli dopiero jak jest choroba to się ludzie biorą za siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *