Szybkie dania zgodne z kuchnią pięciu przemian

Szybkie dania i gotowanie wg pięciu przemian

Myli się ten, kto uważa, że przyrządzanie potraw zgodnie z teorią pięciu przemian to długie godziny stania przy garnkach. Oprócz dań, które owszem wymagają nieco więcej czasu, istnieją również te, które z łatwością przygotujemy w przysłowiowe 5 minut – a wszystko zdrowe, lekkie i w zgodzie z naturalna harmonią.

Kuchnia pięciu przemian jest idealna dla wszystkich, którzy dbają bądź chcą zadbać o własne zdrowie poprzez właściwe, zbilansowane odżywianie. Sama filozofia wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej, gdzie składniki pożywienia przypisano różnym żywiołom natury i najbardziej charakterystycznym smakom.

Tym samym:

  • drewno, smak kwaśny,
  • ogień, smak gorzki,
  • ziemia, smak słodki,
  • metal, smak ostry,
  • woda, smak słony

Stosując w kuchni teorię pięciu przemian należy pamiętać, by danie komponować dorzucając składniki z określonej grupy zgodnie z wytyczoną kolejnością. O ile dozwolone jest dokładanie dowolnej ilości składników to trzeba wiedzieć, by dodawać je zgodnie z rytmem koła, zawsze wracając od pierwszego z żywiołów do drugiego, trzeciego itd.

Szybkie pięć przemian na każde okazjeTeoria pięciu przemian zagościła także w kuchni polskiej i staje się coraz bardziej popularna nie tylko wśród osób dbających o przygotowywanie rodzinnych posiłków, ale także wśród zabieganych, zapracowanych, którzy jednak chcą zadbać o prawidłowe odżywianie.

W kuchni pięciu przemian istnieją także doskonałe przepisy na szybkie dania na różne okazje. Dzięki książce Moniki Biblis „ Szybkie pięć przemian an różne okazje” bez problemu można przygotować urodzinowe przyjęcie, rodzinną kolację czy ekspresowy poczęstunek dla niespodziewanych gości. Różnego rodzaju sałatki (na przykład z łososia, selerowa czy z kurczaka i bakalii), wyśmienite sosy (koperkowy lub po prostu majonez) a nawet zupy (jagodowa, piwna) i dania ciepłe (jak ziemniak z kozim serem i boczkiem czy makaron z indykiem) zadowolą podniebienia wszystkich smakoszy. Szybkie desery jak zapiekane brzoskwinie bądź gruszki z twarożkiem i bakaliami nie tylko staną się hitem imprezy, ale również zgodnie z teorią pięciu przemian wzbogacą nasz organizm w niezbędne elementy odżywcze..

2 przemyślenia nt. „Szybkie dania zgodne z kuchnią pięciu przemian”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *