Czym są hemoroidy i jak je leczyć?

O hemoroidach wciąż jeszcze mówi się po cichu lub nawet unika tematu – są uważane za problem wstydliwy i kojarzący się z niezbyt właściwymi nawykami. Milczenie i cierpienie w ciszy nie rozwiązuje jednak sprawy, gdyż nieleczone hemoroidy stają się coraz bardziej dokuczliwe, więc prędzej czy później konieczna będzie wizyta u lekarza. Im później, tym leczenie może być bardziej skomplikowane, stąd warto przemóc wstyd i jak najszybciej rozpocząć terapię, jeśli tylko zaistnieje podejrzenie pojawienia się żylaków odbytu. Czytaj dalej Czym są hemoroidy i jak je leczyć?

Szybkie dania zgodne z kuchnią pięciu przemian

Szybkie dania i gotowanie wg pięciu przemian

Myli się ten, kto uważa, że przyrządzanie potraw zgodnie z teorią pięciu przemian to długie godziny stania przy garnkach. Oprócz dań, które owszem wymagają nieco więcej czasu, istnieją również te, które z łatwością przygotujemy w przysłowiowe 5 minut – a wszystko zdrowe, lekkie i w zgodzie z naturalna harmonią.

Kuchnia pięciu przemian jest idealna dla wszystkich, którzy dbają bądź chcą zadbać o własne zdrowie poprzez właściwe, zbilansowane odżywianie. Sama filozofia wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej, gdzie składniki pożywienia przypisano różnym żywiołom natury i najbardziej charakterystycznym smakom.

Czytaj dalej Szybkie dania zgodne z kuchnią pięciu przemian

Kuchnia pięciu przemian zgodnie z porami roku – Dojo

dojo

Dojo – to według filozofów naturalnej medycyny chińskiej piąta pora roku. Dojo trwa średnio 18 dni i występuje zawsze pomiędzy standardowymi porami roku. Tak więc Dojo jest łącznikiem pomiędzy wiosną a latem, latem a jesienią, jesienią a zimą i zimą a wiosną. Dojo jest charakterystyczna porą kiedy zarówno przyroda jak i ludzki organizm przygotowuje się do kolejnego etapu w ciągu roku. Przeważnie jest to okres nieharmonijny i niestabilny.

Czytaj dalej Kuchnia pięciu przemian zgodnie z porami roku – Dojo

Kuchnia pięciu przemian

Gotowanie zgodnie z zasadami pięciu przemian staje się coraz bardziej powszechne. Przepisy kuchni pięciu przemian goszczą w kuchniach nie tylko osób, które fascynuje kultura egzotyczna, ale również wszystkich, którzy pragną zmienić swój sposób odżywiania na zdrowy i harmonijny.

Warto zauważyć, że gotowanie zgodne z zasadami pięciu przemian jest odpowiednie zarówno dla wegetarian jak również miłośników potraw mięsnych. To idealne przepisy na dania dla niecierpliwych i zapracowanych jak również tych, których gotowanie jest prawdziwą pasją.

Czytaj dalej Kuchnia pięciu przemian